ELHCARDS - české hokejové karty
 
Vyhledávejte mezi extraligovými hokejovými kartami ...

Masked Stories

09. 07. 2021 - Ročník 2013/14 přinesl kromě tradičního ročníku extraligových karet OFS plus i poměrně objemnou tématicky zaměřenou sadu karet od vydavatele OFS pod názvem Masked Stories, která se zaměřila na brankáře pocházející z české potažmo československé brankářské školy.

Základní set obsahuje 162 karet, které jsou rozděleny do několika časových období. Nejstarší strážci našich brankovišť jsou zařazeni pod období do roku 1960, které je označeno názvem "Blast From the Past", který se skví v horní části přední strany karty a karty mají zároveň čenobílý barevný nádech. Druhým obdobím je rozmězí mezi roky 1961 a 1984 s názvem "Age of Classic Masks". Tyto karty se liší nejen jiným názvem období, ale i barevným laděním do modré. Třetím obdobím je pak rok 1985 až po rok 2012 s označením "Great Generation" a fialovým barevným laděním. Posledním obdobím je "Today´s Crease", která zastupuje aktuální sezóna, v níž byly karty vydány, a to ročník 2013/2014. NA přední straně je zároveň užito jen částečné lamino na siluetě brankáře.

Vladimír Dvořáček Josef Hovora

Roman Turek Miroslav Hanuljak

K těmto kartám patří i dvě paralelní verze označované podle jednotlivých třetin zápasu. Zatímco základní set je v zadní části označeným jako 1st period, pak první paralelní verze se odličuje lesklým laminem na přední straně a je označena 2nd period (limitace 50 ks od každé karty). Nejvzácnější jsou pak verze 3rd period s laminem připomínajícím potah z kůže a také se liší v užití tzv. 2D efektu v nápisu karty (těchto karet najdeme jen po 10 kusech od každé).

Karel Ševčík Miroslav Kopřiva

Set karet Masked stories přinesl i řadu insertních karet. Pro sběratele podpisových karet to je sada 52 karet Autograph. Od níž najdeme i paralelní verze Rainbow s limitací 9 karet.

Vladislav Habal

Sadu jen se současnými 25 aktivními brankáři najdeme pod názvem Road to the cup, která zobrazuje kromě brankářů i prezidenta Tomáše Garigue Masaryka, jehož jméno nese pohár pro vítěze české extraligy. I u této sady najdeme i paralelní verze Rainbow s limitací 9 karet.

Dominik Furch

Hned tři sady pak patří brankářským maskám. V sadě Second face (31 karet) jsou vyfoceni současní brankáři v jejich gólmanských maskách. Sada Backview (23 karet) zobrazuje zadní strany masek a sada Flashback (27 karet) zobrazuje staré brankářské masky. Všechny sady mají stejnou grafiku a liší se pouze barevným laděním.

Martin Prusek Pavel Kantor

Miroslav Termer

V sadě Magic moments pak na 16 kartách najdeme filmový pás se známým momentem z kariéry vybraného brankáře. Podobný záměr pak najdeme v sadě Authentic moments (23 karet).

Josef Mikoláš

Josef Hovora

Na brankářské dvojice jsou pak zaměřeny následující sady karet. V sérii Double security jsou současné brankářské dvojice z jednotlivých extraligových týmů (14 karet) a v sérii Unforgiven (9 karet) dvojice nesmiřitelných rivalů ze známých hokejových bitev.

HC Mountfield Hradec Králové

Roman Čechmánek a Jaroslav Kameš

Poslední sadou jsou pak insertní karty Goalie material, které přinášejí kombinaci různých použitých součástí brankářské výstroje. Na 25 kartách se tak u některého brankáře setkáme s kouskem dresu, u jiného s kusem lapačky, vyrážečky, betonu, hokejky nebo dokonce i masky.

Luboš Hořčička

Ve stejné grafické úpravě vyšla i série karet zaměřená na Dušana Salfického a jeho kariéru pod názvem Salfa" Life in the crease.

Jakou známku byste dali těmto kartám Vy? Známkujte jako ve škole ...

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: *Petr* | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 1152 přečtení |


ELHCARDS.cz Úvod :: Přehled ELH karet :: Hokej mag@zín :: Webdesign by PENAweb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Ze zákona se vydávání EET účtenek nevztahuje na platby na účet a na dobírku s platbou na účet.
Copyright © ELHCARDS 2004-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.